Aktualności

Navi Camp - Poznań 2014

Data publikacji 26.05.2014

W dniach 19-23 maja, CPOZ przeprowadził pierwszą turę szkolenia dla funkcjonariuszy jednostek terenowych odpowiedzialnych za poszukiwania osób

Szkolenie prowadzone było w Poznaniu (część teoretyczna) oraz na terenie leśnym w okolicach Kiekrza (ćwiczenia terenowe).

Podczas tygodniowych zajęć - 46 policjantów z jednostek terenowych województw: warmińsko - mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego zapoznawało się z psychologicznymi, technicznymi i organizacyjnymi aspektami działań poszukiwawczych.

W części teoretycznej omówiono różnego rodzaju profile psychologiczne osób zaginionych oraz ich wpływ na taktykę działań poszukiwawczych. Zostały również przećwiczone zasady postępowania z osobami dokonującymi zgłoszeń zaginięć.

Prelegent z firmy GARMIN przedstawił możliwości wykorzystania urządzeń GPS w planowaniu, koordynacji oraz sporządzaniu raportów z działań poszukiwawczych.

Część praktyczna zorganizowana przy współpracy z przedstawicielami Dolnośląskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej oraz Grupy Ratownictwa Medycznego PCK „Wrocław” na terenie leśnym, polegała na ćwiczeniach z urządzeniami GPS, a następnie na praktycznych poszukiwaniach pozorantów ukrytych w lesie. Sztab operacji zorganizowano w Mobilnym Centrum Wsparcia Poszukiwań.

 

 

Powrót na górę strony