Aktualności

Kolejna edycja szkolenia Navi Camp 2014

Data publikacji 08.07.2014

W dniach 30 czerwca – 4 lipca br. w Poznaniu – Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP we współpracy z Dolnośląską Grupą Poszukiwawczo – Ratowniczą oraz Grupą Ratownictwa Medycznego PCK „Wrocław” przeprowadziło drugą edycję szkolenia Navi Camp 2014

Podobnie jak w pierwszej edycji niemal 50 funkcjonariuszy zajmujących się na co dzień poszukiwaniami zaginionych, zapoznawało się z psychologicznymi, technicznymi i organizacyjnymi aspektami działań poszukiwawczych. Tym razem przeszkoleni zostali policjanci z garnizonów – zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia terenowe z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań oraz urządzeń GPS, umożliwiających odpowiednie zaplanowanie poszukiwań w terenie leśnym, rozdział zadań na grupy poszukiwawcze oraz rozliczanie i analizę przeprowadzonych działań.

Podstawy teoretyczne zebrane podczas wcześniejszych zajęć, właściwe planowanie oraz zaangażowanie uczestników, pozwoliły na odnalezienie wszystkich 12 pozorantów w czasie poniżej 4 godzin na obszarze ponad 130 ha.

Powrót na górę strony