Aktualności

Konferencja Amber Alert Europe

Data publikacji 20.10.2014

15 października br. fundacja Amber Alert Europe zorganizowała Konferencję nt. systemów typu Amber / Child Alert w Europie („Child Alerting in the EU: Saving the lives of endangered missing children”).

Na Konferencję zaproszono przedstawicieli ministerstw spraw wewnętrznych, Policji oraz organizacji pozarządowych z ponad 20 krajów aktywnie zaangażowanych w obszarze budowy i obsługi systemów alertowych związanych z zaginięciami dzieci w sytuacjach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Również obecni byli przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej, Organizacji Międzynarodowych, Europolu i Frontexu.

Gospodarzem drugiej części Konferencji, która odbyła się w siedzibie PE, była p. Sophie in ‘t Veld bezpośrednio promująca ideę wśród innych eurodeputowanych.

Polska była reprezentowana przez przedstawicieli Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP w składzie: nadkom. Grzegorz Prusak (szef Centrum) oraz podinsp. Mirosław Kaczmarek. Zaprezentowano informację nt. polskiego systemu Child Alert, podstawowych wyzwaniach przy budowie systemu od podstaw oraz planowanych kierunkach jego rozwoju.

W Konferencji wzięli również udział przedstawiciele fundacji ITAKA, która jest fundacją pozarządową bezpośrednio wspierającą Policję w budowie krajowego systemu Child Alert.

Spotkanie w Brukseli z zespołem Amber Alert Europe wykorzystano również na omówienie technicznych szczegółów możliwego wsparcia polskiego systemu, zgodnie z założeniami niedawno podpisanego porozumienia o współpracy.

Więcej informacji o Konferencji na stronie:http://amberalert.eu/News.aspx?newsid=64

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony