Aktualności

Poszukiwania w Puszczy Kampinoskiej

Data publikacji 02.03.2015

W dniu 25 lutego 2015 r. Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie została poinformowana o zaginięciu na terenie kompleksu leśnego Kampinoskiego Parku Krajobrazowego 72-letniej kobiety.

Zaginiona poinformowała telefonicznie swoją rodzinę, że zagubiła się w lesie. Pomimo intensywnych działań poszukiwawczych z udziałem miejscowych funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej (PSP i OSP), użycia śmigłowca policyjnego oraz psa tropiącego a także utrzymywania stałego kontaktu telefonicznego z zaginioną nie zdołano ustalić jej lokalizacji. Ok. 01:00 kontakt ten został zerwany. Jeszcze w godzinach nocnych w działania poszukiwawcze za zaginioną włączyło się również Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych wysyłając na miejsce Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań z 3-osobową załogą. Poszukiwania zaginionej kobiety prowadzone były nieprzerwanie przez całą noc. Do godz. 10.00 w dniu 26 lutego 2015 r.,  mimo bardzo trudnych warunków terenowych, przeszukano około 660 ha leśnych.

W działania poszukiwawcze zaangażowano ponad 200 osób. Dwukrotnie użyto policyjnego śmigłowca, a na miejsce przybyły również 2 wiatrakowce straży pożarnej. Po godz. 10.00 w miejsce prowadzonych działań skierowano dodatkowo 2 funkcjonariuszy CPOZ KGP w celu wsparcia poszukiwań poprzez użycie bezzałogowego statku latającego. Około godz. 11.40 na jednej z dróg przeciwpożarowych biegnących przez kompleks leśny Kampinoskiego Parku Krajobrazowego jeden z patroli pieszych złożony z policjantów KPP w Sochaczewie odnalazł zaginioną, której na miejscu udzielono niezbędnej pomocy.

Powrót na górę strony