Aktualności

Podsumowanie działań Child Alert

Data publikacji 25.11.2015

24 listopada 2015 r., Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP uruchomiło system Child Alert w związku z zaginięciem Fabiana Nadolskiego, 3-letniego chłopca mieszkającego w Radomiu. Dziecko zostało uprowadzone na oczach swojej matki we wczesnych godzinach porannych spod klatki bloku, w którym mieszkało. Pomimo, że wdrożony niezwłocznie alert do chwili obecnej nie przyniósł efektu w postaci odnalezienia chłopca, należy podkreślić, że informacje zebrane przez Policję czasie, kiedy system był aktywny, umożliwiły ustalenie wielu istotnych faktów w tej sprawie.

Uzyskane dane pozwoliły nie tylko na odtworzenie prawdopodobnego przebiegu zdarzenia ale także ukierunkowały poszukiwania zaginionego dziecka dając funkcjonariuszom Policji istotne wskazówki co do losu chłopca. W świetle tych informacji należy podkreślić, że uruchomiony po raz drugi w tym roku system Child Alert, przyniósł wymierny efekt i okazał się niezwykle przydatnym i skutecznym narzędziem w rękach policjantów prowadzących poszukiwania zaginionego dziecka.

Warto także zwrócić uwagę na zaangażowanie społeczeństwa i chęć pomocy w odnalezienie zaginionego dziecka. W ciągu 12 godzin alertu na alarmowy numer 995 zadzwoniło 713 osób. Duża część przekazanych informacji okazała się ważna i pomocna dla prowadzenia czynności poszukiwawczych i pozwalała na bieżącą weryfikację prowadzonych działań. Dzięki niezwykłej aktywności wielu osób udało się ustalić sporo istotnych dla sprawy wątków, które miejmy nadzieję okażą się pomocne w odnalezieniu zaginionego Fabiana.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do poszukiwań.

Powrót na górę strony