Aktualności

Udana akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną

Data publikacji 06.02.2019

Natychmiastowa, dobrze zorganizowana akcja poszukiwawcza przeprowadzona przez stołecznych policjantów przy zaangażowaniu funkcjonariuszy CPOZ KGP, ratowników i strażaków oraz wykorzystaniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań KGP, doprowadziła do szczęśliwego finału poszukiwań i odnalezienia zaginionego mężczyzny.

3 lutego 2019 r. ok. godziny 10:00 dyżurny Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP otrzymał informację od stołecznego koordynatora ds. poszukiwań o zaginionym młodym mężczyźnie poszukiwanym w okolicach warszawskiej dzielnicy Wawer. Okoliczności zaginięcia wskazywały, że dla ratowania zdrowia i życia zaginionego niezbędne jest podjęcie błyskawicznej akcji poszukiwawczej. Celem wsparcia jednostki prowadzącej poszukiwania do działań skierowano Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań KGP wraz z dwuosobową załogą CPOZ KGP. W czynności poszukiwawcze oprócz jednostki wiodącej – KP Warszawa Wawer - włączyli się również policjanci KRP Warszawa VI oraz WWP KSP wspierani przez ratowników Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12, Grupy Ratownictwa PCK Warszawa oraz strażaków z OSP Jabłonna i OSP Falenica. Do poszukiwań mężczyzny użyto również psa tropiącego.

W trakcie prowadzonych działań, ok. godziny 15:00, patrol policyjny odnalazł zaginionego, w wyznaczonym rejonie poszukiwań. Młody człowiek, który znajdował się w złym stanie fizycznym i psychicznym, po udzielonej przez ratowników PCK pierwszej pomocy przedmedycznej został przekazany wezwanej załodze pogotowia ratunkowego.

(CPOZ KGP)

 

  • akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną
  • akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną
  • akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną
Powrót na górę strony