Udana akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną - Aktualności - Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP

Aktualności

Udana akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną

Data publikacji 06.02.2019

Natychmiastowa, dobrze zorganizowana akcja poszukiwawcza przeprowadzona przez stołecznych policjantów przy zaangażowaniu funkcjonariuszy CPOZ KGP, ratowników i strażaków oraz wykorzystaniu Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań KGP, doprowadziła do szczęśliwego finału poszukiwań i odnalezienia zaginionego mężczyzny.

3 lutego 2019 r. ok. godziny 10:00 dyżurny Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP otrzymał informację od stołecznego koordynatora ds. poszukiwań o zaginionym młodym mężczyźnie poszukiwanym w okolicach warszawskiej dzielnicy Wawer. Okoliczności zaginięcia wskazywały, że dla ratowania zdrowia i życia zaginionego niezbędne jest podjęcie błyskawicznej akcji poszukiwawczej. Celem wsparcia jednostki prowadzącej poszukiwania do działań skierowano Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań KGP wraz z dwuosobową załogą CPOZ KGP. W czynności poszukiwawcze oprócz jednostki wiodącej – KP Warszawa Wawer - włączyli się również policjanci KRP Warszawa VI oraz WWP KSP wspierani przez ratowników Jednostki Ratownictwa Specjalistycznego s12, Grupy Ratownictwa PCK Warszawa oraz strażaków z OSP Jabłonna i OSP Falenica. Do poszukiwań mężczyzny użyto również psa tropiącego.

W trakcie prowadzonych działań, ok. godziny 15:00, patrol policyjny odnalazł zaginionego, w wyznaczonym rejonie poszukiwań. Młody człowiek, który znajdował się w złym stanie fizycznym i psychicznym, po udzielonej przez ratowników PCK pierwszej pomocy przedmedycznej został przekazany wezwanej załodze pogotowia ratunkowego.

(CPOZ KGP)

 

  • akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną
  • akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną
  • akcja poszukiwawcza za zaginionym młodym mężczyzną